Dobrovolní hasiči města Vsetína

.

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

DVS 12 – A 30

Dopravní automobil DA Avia je požární automobil se samostatnou budkou řidiče a samostatnou skříňovou karoserií. Podvozek je použit od domácího výrobce automobilů Avia 31.1 s poháněnou zadní nápravou osazenou uzávěrkou diferenciálu. Kabina vozidla je určená pro řidiče a dva členy osádky, nástavba pak umožňuje převoz dalších šesti členů hasičů a dalšího požárního příslušenství umístěného po obou stranách vozidla, v zadních dveřích je pak umístěno přenosné požární čerpadlo o výkonu 1200l/min (PPS 12).

Zkrácené označení DA 12 - Avia – znamená dopravní automobil na podvozku Avia

Dle nového označení pak: DA 12 L 1 Z – znamená dopravní automobil, výkon čerpadla 1200l/min, hmotnostní třída L, konstrukce podvozku 1, rozsah příslušenství Z.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mimo základní příslušenství dále sebou vozíme např. elektrocentrála Honda + osvětlovací stojan, kalové + ponorné čerpadlo, motorová pila, hadice a příslušenství pro hašení lesních požárů apod.