Home Zásahová jednotka Zásahy 2012 2012-10-16 Požár Jasenice

2012-10-16 Požár Jasenice

V úterní dopoledne 16. října v 11:25 nám byl oznámen požár střechy bývalých pekáren Delta. Na místo vyjela CAS 25 Š706 a současně zůstal na stanici HZS řidič DA Avia, který později doplňoval cisterny provádějící kyvadlovou dopravu vody na požářiště. Po příjezdu CAS na místo pak 3 členové ve spolupráci s HZS prováděli hašení dvěma proudy „C“ za současného rozebírání střešního pláště v dýchací technice s pomocí motorové pily. Také bylo vytvořeno dopravní vedení pro doplňování vody z místního hydrantu, bohužel přes hlavní cestu – nastaly dopravní kolony. V průběhu zásahu byla vyměněná CAS Š706 za CAS Mercedes-HZS ZL kraje k zajištění tlaku pro útočné vedení. Po ukončení hlavních hasebních prací jednotka odjela na zbrojnici, kde došlo k doplnění vody v CAS, výměně výstroje, doplnění vzduchu v dýchací technice a následně se jednotka vrátila zpět na místo požáru k plánované dohlídce požářiště.

Tímto děkuji všem členům JSDHO Vsetín – město za projevenou ochotu a nasazení při takto obtížném zásahu.

Zároveň mi dovolte připojit ve foto galerii děkovný dopis f.Servis Climax a.s.

Jan Martinů – velitel JSDHO

Fotogalerie: