Home Zásahová jednotka Zásahy 2015 2015-03-24 Požár Vsetín – Jasenice

2015-03-24 Požár Vsetín – Jasenice

V úterní dopoledne byla naše jednotka povolána k požáru nízkého porostu v lokalitě Vsetín – Červenka – „Ranč“. Na místo vyjíždí CAS 25 Š706 v počtu 1+4. I přes složité hledání místa požáru v kopcovitém terénu naše jednotka dorazila jako druhá a začala s hašením požáru ve velmi strmém svahu. Po zkušenostech z požáru z 14.11.2011 na obdobném místě, nasazeny hadice „D“ + jednoduché hasební prostředky a fyzická kondice přepnuta do režimu „kamzík“ (žert). Vzápětí nám na pomoc přijíždí dobrovolní hasiči z Jablůnky, Valašské Polanky, Hovězí a dokonce i Jasénky. Hašení pak probíhá za velmi silného větru (foukalo z údolí, svah se choval jako komín) a díky přísunu velkého množství hasební vody se požár nerozšířil do vzrostlého lesa. Na dohlídku pak byla ponechána naše jednotka, návrat na základnu v 15:30 téhož dne.

Požár byl způsoben pálením klestí za velmi větrného počasí.