Home Zásahová jednotka Zásahy 2010 2010-11-06 Školení ŘMP

2010-11-06 Školení ŘMP

Vzhledem k tomu, že Vsetín v minulém roce potkalo několik mimořádných událostí, rozhodla Bezpečtnostní rada města o vybavení jednotek PO potřebou technikou a školením k řešení vzniklých situací.

Na základě rozhodnutí Měú jsme dne 5 a 6. listopadu společně s JSDH Jasénka, Rokytnice, Semetín absolvovali školení pro obsluhu motorových a rozbrušovacích pil. Tento kurz začal v pátek odpoledne na stanici HZS Zlínského kraje teoretickou částí. Byly zde podrobně vysvětleny základní odborné pojmy, technologické postupy, strojní část a v nakonec také bezpečnost a ochrana zdraví při práci spojené se závěrečným znalostním testem.

V sobotu ráno nás pak čekalo praktické ověření nově načerpaných informací, které probíhalo v Janové, místní část Kadějov. Jednalo se např. o kácení ve svahu po směru, proti směru svahu, možnosti odvětvování, kácení při hnilobě apod. Po skončení práce byla dopodrobna prakticky vysvětlena strojní část, včetně řádné údržby a čištění. Na závěr díky Měú za možnost absolvovat toto školení, Igoru Goláňovi (SDH Rokytnice) za zajištění lesu pro praktickou část a v neposlední řadě taktéž díky za zpestření veselými zážitky od Martina Buriance :-) (SDH Jasénka).