Dobrovolní hasiči města Vsetína

.

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home
Aktuálně


2017-04-15 Velikonoční závody

Email Tisk PDF

V areálu tartanového hřiště Vsetín-Jasenice proběhla soutěž v požárním útoku pořádaná sborem dobrovolných hasičů Vsetín-město. Celkově se zúčastnilo 65 družstev závodníků z Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského kraje a také ze Slovenska.

 

První místo si odvezlo družstvo žen z Nedašovy Lhoty, u mužů pak družstvo z Mirošova. Rekord trati (14,401sec) bohužel nebyl překonán.

fotogalerie

Aktualizováno Sobota, 10 Červen 2017 19:14
 

2017-05-13 Soutěž

Obvodové kolo v požárním sportu Vsetín
15.05.2017
VSETÍN: V sobotu 13. května proběhlo na tartanové dráze v Jasenicích obvodové kolo v požárním sportu

 

Obvodová kola v požárním útoku jsou vstupenkou do nového ročníku požárních soutěží. Pro některé hasičské sbory jsou taktéž povinnou roční prověrkou, takže zde asi doslova platí rčení, kdo chce s hasiči přes rok výti, musí na obvodovém kole býti. Ovšem místo vytí panuje vůkol dobrá nálada. Po soutěžní přestávce se setkávají staří známí, kteří zde přišli po zimním spánku změřit síly. Vše můžete vidět ve fotogalerii, jejíž odkaz naleznete pod titulní fotografií v článku.

Z řady kočárků a pidihasičů se dalo usuzovat, že nám v čase volna nemálo hasičských dvojic stvořilo další generaci záchranářů. V některých případech se jali rozmazlovat svá vnoučata čerství dědečkové, kteří v očích neznalého, díky svým vypracovaným hasičským postavám, mohli být mylně označováni za tatínky.

Na letošní soutěžní kolo obvodu 4 přijelo 11 družstev mužů, 9 družstev v kategorii nad pětatřicet let a tři družstva žen. Družstva nad 35 let soutěžila v jednom kole, ostatní dvoukolově s tím, že se započítával lepší dosažený čas. Měření sil mohlo začít. Jako pověstná třešinka na dortu byl útok družstva, které vládlo kolbištím před pětadvaceti lety.

V sobotu 13. května proběhlo na tartanové dráze v Jasenicích obvodové kolo v požárním sportu      fotogalerie

V požárním útoku rozhodují desítky faktorů ovlivňujících výsledný čas. Nejedná se jen o to nejviditelnější - rychlost družstva a jeho jednotlivců. Základem úspěchu je už samotná příprava mašiny, hadic a všeho ostatního kolem. Každý jednotlivec má svůj úkol, svoji pozici, za kterou je odpovědný. Při přípravě spojek to vypadá, že hasiči obrali své dědečky o holící soupravy, kterými promazávají požární spojky. Příprava útočné pozice je koncert odborníků. Je to dokonalá příprava přesného chirurgického řezu.

Výstřel a rozhoduje každý pohyb. Sedm statečných začíná svůj boj. Zaškobrtnutí, špatně nasazená spojka, pád sacího koše na zem nebo dokonce do nádrže. Popřípadě nedostatečná obětavost při ponoření koše a savice. Když je chladněji a voda ledová, komu by se chtělo absolvovat koupel. Ale pro vítězství je to nutné. Tažení hadic. Mašina řve, tlak vody vystřeluje hadice do vzduchu jako pírka. Třícestný rozdělovač. Tak častý zdroj předčasných konců. Místo, kde se rozhoduje, kam voda poteče. Jestli do hadic nebo na borce u rozdělovače. Proudnice a terč. Jak jde něco tak náročného jednoduše popsat. Stovky hodin nácviku sedmičlenného orchestru a za předčasný konec může třeba obyčejná páčka, kterou nikdo neotočil. I když může někdo nesouhlasit, požární útok je nesmírně napínavá soutěž špičkové party lidí.

V Jasenicích akci podpořily především firmy z blízkého okolí, například bezplatným poskytnutím závodiště, vody a energií. Takové sponzorství se opravdu cení.

Obvodové kolo v kategorii mužů vyhráli borci z Mikulůvky. Stříbrný pohár si odvezla sedmička soutěžících ze sboru Vsetín - město a bronz chlapi z Ratiboře. Mezi ženami tentokrát všechna družstva dosáhla na pohár. Bronzový si odvezly bojovnice z Janové, stříbro ženy ze Semetína a zlato opět dnes výborná Mikulůvka. V družstvech nad pětatřicet let získalo zlato družstvo Semetína, stříbro Jarcová a bronz Kateřinice. Vše bedlivě sledovali rozhodčí, jimž bezesporu taktéž patří poděkování.

Radomír Dolanský

 

fotogalerie

 

2017-02-19 ples

Email Tisk PDF

Hasičský ples

Letos slavíme 140 let činnosti našeho spolku

a k tak významnému datu jsme uspořádali jedinečný ples v prostorách vsetínského zámku.

Jak již bývá zvykem, po úvodní desinfekci zažívacího traktu valašským lektvarem, proběhlo zahájení slavnostního večera naším starostou panem Janem Bělíčkem. Do strun pak hrábla kapela a natlakovaný hrnec zábavy se otevřel naplno. K odpočinku tanečních střevíců sloužil mediální foto koutek, k doplnění energie byly řízečky a k vyvětrání peněženek barový pult. Výborná nálada pokračovala až do ranních hodin a s úderem třetí hodiny ranní mohl být ples ukončen.

Všem přítomným díky za FANTASTICKOU atmosféru

Všecky Vás zdraví pořádající výbor SDH Vsetín – město

Za rok snad NASHLEDANOU !!!

· nesmíme zapomenout na úžasný článek Radomíra Dolanského a jeho foto galerii

 

· kratičká foto galerie

Aktualizováno Pondělí, 20 Únor 2017 18:49
 

2017-01-05

Email Tisk PDF

Starosta Vsetína Jiří Čunek ocenil v úterý 20. prosince reprezentanty okresu Vsetín v hasičském sportu, kteří se za rok 2016 účastnili různých hasičských soutěží ať už v kategorii družstev či jednotlivců, a získali výborná umístění.

 

Ocenění také převzal vsetínský hasič Marián Orság, který na Mistrovství České republiky ve Štramberku v disciplíně TFA obsadil v konkurenci více jak osmdesáti soutěžících osmé místo.

 

město Vsetín

video

 

2016-10-01 TFA Štramberk

Email Tisk PDF

V sobotu 1. října 2016 se uskutečnilo ve Štramberku již II. Mistrovství České Republiky DOBROVOLNÝCH HASIČŮ v disciplínách TFA. V nádherném historickém centru se pak představilo celkem 64 mužů a DVĚ ženy z celé ČR.

Na závodníky čekali čtyři úseky, na kterých museli v plné výstroji absolvovat natáhnutí a motání hadic, přenášet figurínu a závaží, překonávat třímetrovou zeď apod. Závěrečný úsek pak obnášel zdolání 369 schodů na vrchol štramberské trúby.

V kategorii do 35 let pak s časem 7:09,7 pak Marián Orság obsadil skvělé 8 místo !!!!!!

 

Mezi družstvy pak borci za Zlínský kraj obsadili 3 místo a jsou na BEDNĚ !!!

média:

česká televize

dh.cz

pozary.cz

 

 
Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/sdhvsetin.cz/www/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/sdhvsetin.cz/www/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/sdhvsetin.cz/www/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/sdhvsetin.cz/www/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/sdhvsetin.cz/www/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129 Warning: Illegal string offset 'active' in /DISK2/WWW/sdhvsetin.cz/www/templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Strana 1 z 3